معجزه‌ای به نام تولد
معجزه‌ای به نام تولد
معجزه‌ای به نام تولد

توضیحات بیشتر در مورد فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان

نویسنده:

ریزدونه

ریزدونه

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

در این فیلم، همراه با متخصصین و ماماهای باتجربه بیمارستان چسترفیلد انگلستان، به آموزش تمام نکات مهم و ضروری می‌پردازیم. نکاتی که یک مادر باردار، باید در دوران بارداری و لحظه زایمان بداند. در ادامه، به توضیحات تمام بخش‌های این فیلم آموزشی، به همراه تیزر‌های معرفی دوره می پردازیم.

تیزر اول فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان ریزدونه

تیزر دوم فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان ریزدونه

انجام حرکات ورزشی مناسب در دوران بارداری

این فیلم شامل اطلاعات ارزشمندی چون ورزش‌های دوران بارداری، فیزیوتراپی در بارداری، تکنیک‌های کاهش درد زایمان(خوشایند سازی زایمان)، شیوه های صحیح بغل کردن نوزاد، بستن آغوشی و دیگر اطلاعات کاربردی برای این دوران حساس می‌باشد.

جواب بسیاری از سوالات شما در این فیلم آموزشی داده شده است. شما می‌توانید با فراگیری این آگاهی‌ها، از میزان استرس‌ها و نگرانی‌های خود در این دوران بکاهید. در ادامه، همراه ریزدونه باشید تا به معرفی کامل تمام بخش‌های این فیلم آموزشی بپردازیم.

مهم‌ترین عواملی که باید در دوران بارداری رعایت کنید

 • طرز صحیح ایستادن،
 • نشستن،
 • خوابیدن،
 • بلند شدن
 • و سایر رفتارهایی از این قبیل می‌باشد.

اگر این حرکات به درستی انجام نگیرد، می‌تواند موجب بروز اختلالاتی برای سلامتی شما و جنین شود.

در بخش فیزیوتراپی این قسمت که محتواهای آن توسط  فیزیوتراپیست ارشد بیمارستان رویال چسترفیلد انگلستان، خانم کرولاین لیندسی گردآوری شده‌است، به شما نکات بسیار مهمی آموزش داده خواهد شد که می‌توانید با بهره گیری از این آموزش‌ها، دوران بارداری خود را به سلامت پشت سر گذاشته و ریزدونه خود را به سلامتی و راحتی به دنیا بیاورید.

شیوه صحیح ورزش کردن در بارداری

بسیاری از خانم‌های باردار، از شیوه صحیح ورزش کردن در دوران بارداری، برای زایمانی راحت‌تر، سریعتر و با درد کمتر می‌پرسند. به این منظور، بخش ورزش در بارداری را برای این دسته از خانم‌ها قرار دادیم.

با انجام این تکنیک‌ها، به راحتی می‌توانید سلامت جنین خود را حفظ کرده و همچنین از شدت درد خود به هنگام زایمان بکاهید. تمام این اطلاعات ارزشمند را از زبان یک متخصص در یکی از بهترین بیمارستان‌های دنیا می‌شنوید. همچنین با دیدن این فیلم، طرز صحیح اجرای تمام این حرکات برای شما جا می‌افتد.

بخش فیزیوتراپی در بارداری، با دوبله‌ای روان برای شما قرارداده شده‌است. شما می‌توانید حین انجام این حرکات، به گفته‌های متخصص نیز گوش بدهید. یادتان باشد که اول، این بخش را به طور کامل ببنید و توصیه‌های متخصص را بشنوید، سپس شروع به انجام حرکات آن نمایید.

پرسش از ماما

در بخش بعدی، به جواب یکسری از سوالات متداول شما توسط دو ماما ارشد بیمارستان رویال چسترفیلد انگلستان می‌پردازیم. سوالاتی که می‌تواند موجب نگرانی شما شود، در این بخش به طور کامل مطرح شده‌است.

خانم باربارا رید و کارل ریچارد با دقت به سوالات پاسخ می‌‌دهند و از شدت نگرانی مادران می‌کاهند. سعی کنید به سوال و جواب‌های این بخش به طور کامل گوش دهید چرا که ممکن است جواب سوالات شما نیز در این بخش باشد. این سوالات به طور کامل توسط ماماهای ارشد بیمارستان رویال چسترفیلد انگلستان پاسخ داده شده‌است. در ادامه با ریزدونه همراه شوید تا از شرایط خرید دوره آموزشی آمادگی برای زایمان مطلع گردید. برای تهیه فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان  کلیک کنید.

آمادگی برای روز زایمان (تکنیک‌های کاهش درد زایمان)

در این بخش، به نکاتی می‌پردازیم که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید خود را برای داشتن زایمانی راحت و سریع آماده کنید. هر خانم باردار، بایستی بداند که برای داشتن یک زایمان خوب، چه کارهایی باید پیش از زایمان(در زمان بارداری) و در روز زایمان انجام دهد.

اجرا کردن یکسری از پوزیشن‌ها، به جنین شما کمک می‌کند که بتواند به راحتی بچرخد و برای خروج از رحم آماده شود. بسیار مهم است که بدانید انجام چه نوع از پوزیشن‌هایی پیش از زایمان و در روز زایمان باعث می‌شود که دهانه رحم شما به راحتی باز شده و جنین را برای خروج آماده سازد.

نچرخیدن جنین (بریچ)

در بعضی مواقع به علت نچرخیدن جنین و یا قرارگیری نادرست او در داخل رحم، باعث می‌شود که مادر پس از درد کشیدن بسیار، در نهایت سزارین شود. در حالی که همان مادر می‌توانست در طول دوران بارداری و به خصوص در ماه‌های آخر، پیش از زایمان، با انجام یکسری از حرکات ساده، از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری به عمل آورد.

اگر می‌خواهید زایمانی آسان و سریع داشته‌باشید و از عواقب خطرساز زایمان خود بکاهید، به شما توصیه می‌کنیم این بخش را به طور کامل گوش داده و به توصیه‌های آن عمل نمایید.

شناخت انواع زایمان طبیعی و روش‌های کاهش درد در زایمان طبیعی

 1. چرا فعال ماندن به هنگام زایمان مهم‌ است؟
 2. راهکارهای مفید و قابل استفاده در خانه و بیمارستان، برای زایمان طبیعی کدامند؟
 3. زایمان طبیعی شامل چند مرحله‌ است؟ (توضیح روند انجام زایمان طبیعی)
 4. روش‌های کاهش درد زایمان و پوزیشن‌های مهم و قابل استفاده کدامند؟
 5. تمام این موارد به طور کامل، در این بخش توضیح داده می‌شوند.

زایمان چگونه رخ می‌دهد؟

زایمان شما به تنهایی یک معجزه محسوب می‌شود. ما در ریزدونه شعاری داریم با عنوان معجزه‌ای به نام تولد. تیم ریزدونه سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند مادران را آگاه سازد که نه تنها دوران بارداری، بلکه با پدیده زایمان نیز به چشم یک معجزه نگاه کنند.

در این بخش از فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان می‌توانید به طور کامل روند زایمان طبیعی را ببینید. همچنین همزمان نیز به صحبت‌های ماماهای ارشد بیمارستان رویال چسترفیلد انگلستان گوش دهید.

بی شک اطلاع داشتن از روند زایمان طبیعی به شما کمک خواهد کرد تا با آگاهی از مراحل مختلف زایمان، بتوانید به بدن خود کمک کرده و با پوزیشن‌های پیشنهادی، لگن خود را باز کنید.

یک خانم باردار بایستی بداند که در هنگام زایمان، باید با چه مقوله‌ای مواجه شود و اطلاع از روند زایمان طبیعی به او کمک می‌کند تا ضمن حفظ آرامش خود، به راحتی زایمان کرده و درد را کاهش دهد.

ریکاوری بعد از زایمان

در اتاق ریکاوری که مربوط به بعد از زایمان می شود، به شرایط مادر و جنین می‌پردازیم. همچنین به شما میگوییم در این اتاق چه مراقبت‌هایی برای مادر تازه زا و نوزاد انجام می‌گیرد. آنجلا مادری تازه زا می‌باشد که می‌خواهد آموزش‌های لازم را برای مراقبت از نوزاد خود کسب کند و از صحت سلامتی ریزدونه خود مطلع شود.

در این بخش ماما به بررسی کامل وضعیت جسمانی نوزاد تازه متولد شده می‌پردازد و نکات لازم را به مادر و همراه گوشزد می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که پس از زایمان بایستی به چه نکاتی درباره نوزاد توجه کنید، این بخش را به طور کامل و با دقت گوش دهید.

مراقبت از نوزاد

مراقبت از یک نوزاد تازه به دنیا آمده بسیار حائز اهمیت است. بعضی از مادران ممکن است به علت اشتباه بغل کردن نوزاد خود، سبب بروز اختلالاتی جبران ناپذیر برای ریزدونه خود شده و ممکن است غیر عمد باعث خفگی نوزاد خود شوند. خیلی مهم است بدانید چطور می‌توانید نوزاد تازه به دنیا آمده را به طرز صحیحی بغل کنید و برای انجام فعالیت‌های روزانه خود از خانه خارج شوید.

استفاده از انواع آغوشی‌ها

اگر ندانید که طرز صحیح در آغوش گرفتن ریزدونه به چه شکل می‌باشد، ممکن است راه تنفسی او را بسته و او را با خطراتی مواجه سازید. در این بخش همچنین به بررسی انواع آغوشی‌های نوزاد می پردازیم و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم تا بتوانید بهترین آغوشی را برای ریزدونه خود انتخاب کنید.

طرز صحیح بغل کردن نوزاد بسیار مهم است. مادر باید بداند که ریزدونه خود را به چه شکل در آغوش بگیرد تا به فیزیولوژیک بدن او آسیب نزند. نکات آموزشی مهمی در این بخش توضیح داده می‌شود که لازم است هر خانم باردار پیش از آن که زایمان کند و هر مادری که به تازگی زایمان کرده‌است، درمورد فرزند خود بداند. 

فیلم آموزشی آمادگی برای زایمان مناسب چه کسانی می‌باشد؟

 1. مناسب برای خانم‌هایی می باشد که تصمیم گرفته‌اند اقدام به بارداری نمایند و نیاز دارند تا آموز‌ش‌های مرتبط با این دوران را فرابگیرند.
 2. این فیلم آموزشی مناسب برای خانم‌های بارداری می‌باشد که امکان رفتن به کلاس‌های بارداری و آمادگی برای زایمان را ندارند و می خواهند اطلاعات لازم در این دوران را فراگیرند.
 3. خانم‌هایی که نزدیک به زمان زایمان به سر می برند و می‌خواهند با انجام تکنیک‌های گفته شده در این فیلم، زایمانی آسان‌تر و سریع‌تر را برای خود رقم بزنند.
 4. خانم‌هایی که به تازگی زایمان کرده و می‌خواهند با طرز صحیح در آغوش گرفتن نوزاد خود و همچنین انواع آغوشی آشنا شوند.

همین حالا میخرم

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید:

لایو با متخصصین: افزایش هوش جنین ـ همراه با کارشناس مامایی و مدرس آکادمی هوش جنین

لایو همراه با خانم حوری سادات متفکریان (کارشناس مامایی و مدرس آکادمی هوش جنین) بخش اول لایو افزایش هوش جنین مغز جنین، تا کدام هفته بارداری، به طور کامل تشکیل می‌شود؟ به چه بچه‌ای باهوش می‌گوییم؟ ما چند مدل هوش داریم؟ چطور میتوانیم این هوش‌ها را افزایش بدیم؟ پدر و...

لایو با متخصصین: تعیین جنسیت ـ همراه با کارشناس مامایی

لایو همراه با خانم زینب سادات حسینی (کارشناس مامایی) بخش اول لایو تعیین جنسیت جنین چقدر میشه به رژیم تعیین جنسیت پیش از اقدام به بارداری اعتماد کرد؟ رژیم غذایی تعیین جنسیت را فقط خانم باید رعایت کند یا اینکه هر دو زوجین باید رعایت کنند؟ آیا رژیم غذایی گرمی...

لایو زایمان سزارین

لایو با متخصصین: پیشگیری از ابتلا به تنبلی تخمدان در جنین دختر ـ همراه با متخصص زنان، زایمان و ناباروری

لایو همراه با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی (متخصص زنان، زایمان و ناباروری) بخش اول لایو پیشگیری از ابتلا به تنبلی تخمدان در جنین دختر آیا تنبلی تخمدان جنین دختر به تغذیه مادر در دوران بارداری مربوط می‌شود یا یک بحث کاملا ژنتیکی است؟ علت پایین آمدن سن یائسگی در خانم‌ها...

سه ماهه دوم بارداری

ویژگی ها و تغییرات بدن در سه ماهه دوم بارداری

به سه ماهه دوم بارداری خوش آمدید. سه ماهه دوم، از هفته چهاردهم آغاز شده و تا هفته بیست و هفتم به طول می‌انجامد. شروع سه ماهه دوم بارداری سه ماهه دوم بارداری، برای بسیاری از خانم‌ها، بهترین دوران در کل بارداری محسوب می‌گردد، چرا که با ورود به این...

لایو با متخصصین: اقدام به بارداری ـ همراه با کارشناس مامایی

لایو همراه با خانم ثمینه شکیبایی (کارشناس مامایی) بخش اول لایو اقدام به بارداری یک زوج، پیش از اقدام به بارداری، باید چه کارهایی را انجام دهند؟ خانم‌هایی که در زمان بارداری دچار مشکلات دندان درد و پوسیدگی می‌شوند، آیا می‌توانند برای درمان به دندانپزشک مراجعه کنند؟ اجازه دارند؟ بهترین...

زمان تخمک گذاری برای اقدام به بارداری

جهت اقدام به بارداری، برای آن که شانس باروری خود را افزایش دهید، لازم است که یک تقویم دقیق از دوره عادت ماهیانه خود ترتیب دهید. اگر تا به امروز این تقویم را آماده نکردید، دیگه وقت آن رسیده که دست به کار شوید. یادتان باشد که نزدیکی در زمان...

مراحل زایمان طبیعی و ورود نوزاد

مراحل زایمان طبیعی و تولد نوزاد

مادر شدن حس ناب و بی‌مانندی است که شما را وارد یک دنیای جدید و سراسر لذت، نگرانی و از خود گذشتگی می‌کند. بسیاری از مادران باردار در مورد نوع زایمان خود تصمیم گیری کرده‌اند و مصصم شده‌اند که میوه دل خود را به روش طبیعی به دنیا بیاورند. تیم...

به بالای صفحه بردن